Tekirdağ Ortopedi Doktoru

Diz kireçlenmesi (gonartroz)

Tekirdağ Ortopedi Doktoru

Tekirdağ Ortopedi Doktoru, Doktor Özgür Karakoyun 2004 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesini bitirdi. 2010 yılında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde uzmanlığını aldı. Asistanlık eğitimi sürecinde kol ve bacaklardaki eğrilikler, kırık kaynama problemleri ve uzuv uzatma konularıyla ilgilendi. 2012 yılında Namık Kemal Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görev aldı. 2016 yılında Ortopedi ve Travmatoloji alanında Doçent Dr. ünvanı aldı. 2018 yılında Tekirdağ merkezde özel muayenehanesini açtı.Özel ilgilendiği konular arasında kırık kaynama problemleri, kemik enfeksiyonları (osteomiyelit), doğumsal veya sonradan kazanılmış kol ve bacak eğrilikleri (deformiteleri), ekstremite (kol-bacak) uzatma, estetik boy uzatma ameliyatları yer almaktadır.

Bunlara ek olarak diz ve kalça protezleri, bu protezlerin revizyonları ve ayak şekil bozuklukları gibi beceri gerektiren ameliyatlarla da uğraşmaktadır. PRP tedavisini, eklem içi enjeksiyonlarını ve günümüzde araştırma aşamasında olan kök hücre tedavisini eklem hastalıklarının tedavisinde uygulamaktadır.

Ulusal ve uluslararası birçok bilimsel dergide ilgilendiği hastalıklar ve bunların tedavi yöntemleri hakkında bilimsel makaleler yazmış, pek çok ülkede konuşmacı olarak kongrelere katılım sağlamıştır. Kendisi her ne kadar özel muayenehane işletse de bilimsel çalışmalarını sürdürmekte ve en güncel bilgilerle hasta tedavisine devam etmektedir. “Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği”, “AO Travma” üyesidir. Tekirdağ Ortopedi Doktoru, Doktor Özgür Karakoyun Evli ve iki çocuk babasıdır.

Categories : Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir