PRECICE STRYDE™ Uzayabilen Çivi Ve Estetik Boy Uzatma

PRECICE STRYDE™ Uzayabilen Çivi Ve Estetik Boy Uzatma

Manyetik çivi ile uzatma

Estetik boy uzatma

Kozmetik Boy Uzatma Ameliyatı Rehberiİndirmek için tıklayın…

Boy uzatma ameliyatını  isteyen kişilerin çoğu vücut görünümlerinden memnun değildir. Vücut imgesi kendimizi algılama şeklimizdir. Boyumuzun uzun veya kısa olması kaç cm boyumuz olduğu ile ilgili olduğu gibi, gövde ve bacak oranımıza göre kendimizi nasıl algıladığımızla da ilgilidir.

Toplumdaki boy uzunluğunun dağılımına bakarak toplumun ortalama boyunu, kimlerin topluma göre daha uzun ve daha kısa olduğunu değerlendirebiliriz. Yapılan çalışmalarda erkeklerde ortalama boy 173 cm ve kadınlarda 163 cm dir. Normal boy alt sınırı ise   erkeklerde 166 cm ve kadınlarda 153 cm dir. Bu boyların altı kısa boy olarak kabul edilir. Ama asıl önemli olan kişinin kendisini nasıl algıladığıdır.

Estetik boy uzatmada amaç kişinin sağlıklı bir şekilde boyunu uzatmak ve bu süreç içerisinde kişiyi herhangi bir fonksiyon kaybına uğramadan süreci gerçekleştirmektir. Bu nedenle böyle bir ameliyat için en uygun yöntem kemik içine yerleştirilerek uzamayı sağlayan çivi sistemlerinin kullanılmasıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu çivilerin yük taşıma kapasitesine sahip bir model olan Precice Stryde çivisi üretildi.

Özellikleri

  1. Uzama sürecinde hasta bacağına yük vererek yürüyebilir
  2. Bacağın veya kolun dışından manyetik alan verilerek kemikte uzama sağlanır
  3. 8 cm e kadar uzama kapasitesi vardır

Boy uzama süreci nasıldır?

Boyunu kozmetik açıdan uzatmak isteyen kişi öncelikle kliniğimizde muayene edilir. Muayene edilen hastanın bacak boy filmi üzerinde kullanılacak Precice Stryde çivisinin ebatları belirlenir ve hasta için çivinin siparişi verilir. Bu süreç 3-4 hafta kadar sürmektedir.  Çekilen x-ray grafiler üzerinde ameliyat planlaması yapılır.

Kararlaştırılan günde hastanın hastaneye  yatışı yapılır. Hastanın ameliyat öncesi hazırlıkları tamamlandıktan sonra hasta ameliyata alınır. Ameliyat süresi 2-3 saat kadardır. Ameliyattan 1 gün sonra kişi yürüteç yardımıyla yürütülür. Hastaneden 3 gün sonra hasta otel odasına yerleştirilir. Bu süreçte hastaya yürümesi ve gün içinde yapacağı egzersizleri öğretilir. 7. Gün Precice Stryde intramedüller çivinin dışardan kontrol cihazı ile hastanın nasıl uzatma yapacağı öğretilir. 17. Gün hastanın x-ray röntgen filmi çekilir. Yapması gereken egzersizleri öğrenen hasta evine gidebilir. Hasta 3 haftada bir bacağının röntgen filmini doktoruna gönderir. Bu süreçte 2 adet kanediyen ile hasta yürüyebilir. Uzama tamamlandıktan sonra aylık röntgen filmleriyle  kemik oluşumu tamamlanıncaya kadar hasta takip edilir.