Hasta yorumları

Hasta yorumları

Ressam Sonay Yüksel’in Tek Bacak Uzatma Süreci

Merhaba… Ben 2010 yılında geçirmiş olduğum banyo kazasından sonra hayatım çıkmazın içine girmişti. Kalça ve diz bölümünde çok ciddi boyutta sıkıntılar oluştu… Kalça ameliyatım başarılı bir operasyon olmasına rağmen ileriki zamanda bu başarılı operasyonun bana daha büyük sıkıntı yaratabileceğini bilmezdim… çünkü sol ayakta 6-7 cm kısalık ortaya çıkmıştı. Diz yuvasından çıkmış dışa doğru gitmişti. İlk ameliyatımın üstünden 1,5 sene geçti. Yürümekte inanılmaz zorlanıyordum. Hayatım tam bir kâbustu…
1,5 sene sonra sol ayağı uzatmak amaçlı iyi bir uzman doktor arıyordum. Ama mümkün olmuyordu… Hangi hekime gittiysem kalçadaki protezden dolayı risk taşıdığı için hiç bir doktor yanaşmıyordu.

Hem kısalık hem dizin yuvadan çıkmış hali tamamıyla umutsuzluğa sürüklemişti beni. Bir ayda 21 uzman doktordan aldığım olumsuz cevapla kala kalmıştım…

Tüm umutlarım tükendi derken ilginçtir bir hekim tavsiyesiyle doktorum Özgür Bey‘i tanıma fırsatı buldum… İlk verdiği cevap o kadar sıcak ve bir o kadar da kendinden emin bir halde “Bu sıkıntıdan kurtulmak bugünkü teknolojiyle mümkün” cümlesi benim sevinçten çığlık atmama sebep olmuştu…

Bir yanım inanmakta güçlük çekiyor diğer yanım neden olmasın diyor… Sevinçten gözyaşlarımı tutamıyor ben de kimi sevindirsem diye düşünmekten kendimi alamıyordum… Hala o ses kulaklarımda…
Ve gerçekten öyle de olmuştu… Kemiğin içine yerleştirilen mucize bir sistemle inanılması mümkün olmayan bir uzatma gerçekleştirdi… Bu süreçte insanlık yanı daha üst seviyedeydi… Manevi desteği muhteşem insancıldı…

Tek bacak kısalığı diz kalça sorunları özgür karakoyun
Anladım ki ne yaşarsak yaşayalım asla umudu kesmemek lazımmış…”İnsan umudunu kesmemeli” kaidesi bende artık kesin kural oldu… Böylesine muhteşem başarılı operasyonları gerçekleştiren harikulade bir hekim… İşinde inanılmaz başarılara imza atmasını bilen gönlü de yüreği de insan sevgisiyle dopdolu olan muhteşem bir insan…
RABBİMİN karşıma çıkarttığı tek kahramanım desem asla abartı yapmış olmam… İnanın buna… İyi ki varsın sevgili hocam… İyi ki tanımışım… Hayatı bana geri verdiği için sonsuz minnettarım… Sonsuz 🙂

NOT: Hastamız sadece günlüğünü paylaşma nezaketini göstermiştir. 

Kuaför Rezzan Üremez’in İki Bacağı Eşitlendi

Merhaba ben 45 yaşındayken kalçamda daha önce takılan kalça protezimin değişmesi gerekiyordu. İyi bir doktor arayışı içindeydim. Değişim olacağı için ameliyat çok riskliydi. Daha sonra yaşadığım şehir Tekirdağ’da Özgür Hocayı duydum.

Başka bir şehire gitmeme gerek kalmamıştı. Görüşmeye gittiğimde, bana kemik uzatma ameliyatından bahsetti. Daha önce hiç duymamıştım. Önce kısa bacağını diğeriyle eşitliyelim daha sonra kalça protezini değiştiririz diye söyledi.

Uzatma işlemini daha önce hiç duymadığım için internetten araştırmaya başladım. Başka hastanelerde başka hekimlerin yaptığı hastaların yorumlarını okudum çok kötüydü, korkutucuydu, iyi sonuç alamamışlardı. Ama ben yinede Özgür Hocanın kendinden emin duruşuna güvendim. İyiki de güvenmiştim.

Tedavi süresinde öyle yakından ilgilendi bu yüzden bu süreci rahat bir şekilde geçirdim. İçerden taktığı bir uzatma çivisiyle dışarıdan hiçbir şekilde beli olmuyordu. Birkaç ay içinde iki bacağımda eşit hale geldi. Allah Özgür hocadan razı olsun.

Bacakta eğrilik ve kırık kaynamaması

2000 yılında çalıştığım iş yerinde oldukça vahim bir kaza sonucu, sağ ayağım bilek hizasından koptu. Yaşanan kaza sonrası hızlı bir şekilde müdahale edildi ve özel bir hastanede ayağım tekrar dikildi. Ancak kopma esnasında kemikte büyük bir hasar kaldığı belirtildi. Bu hasar sonucunda 15 yıl boyunca ayağım yamuk bir şekilde, tam olarak yere basmadan yaşamaya devam ettim.

Bu sürede gittiğim tüm hastanelerde ayağımın kesilmesinin hayat kalitem için en iyi olacağı, artık tamamen iyileşmenin mümkün olmayacağı belirtilmişti. Artık tüm ümitlerimi kaybettiğim, bu gerçeği kabullendiğim esnada Özgür Hoca ile tanıştım.

 

Kendisi büyük bir özveri ve çalışma azmiyle çalışan bir doktor olarak bana ayağımın kesilmesi gerekmediğini söyledi. Ve gerçekleştirdiği başarılı operasyonla ayağımı kurtardı.

Onun sayesinde senelerdir yürüyemeyen ben içimde kalan yerleri doyasıya dolaşabiliyorum. İyileşme sürecim tamamlandıktan sonra tüm Ege Bölgesi’ni gezdim. Çünkü hayat gerçekten oldukça kısa ve her anın tadını çıkarmak gerekiyor.

Tüm bu yaşam sevincimi Özgür Hoca’maborçluyum. O benim hayatımı değiştirdi. Dilerim ALLAH da ona her zaman yardımcı olur.

NOT: Hastamız sadece günlüğünü paylaşma nezaketini göstermiştir. 

Öğrenci Buket’in Bacak Eşitsizliği Tedavisi

Merhabalar Ben Buket.

Öğrenciyim. Çok küçük yaşlarda geçirdiğim hastalıklardan dolayı bazı operasyonlar geçirdim ve tedaviler gördüm. Tüm bunların sonucunda ayak bileğimden kaynaklı bir sorun ortaya çıktı. İki bacağımın uzunluğu birbirinden farklıydı ve bu fark yıllarla birlikte artmaya devam ediyordu.

Bu uzunluk farkı hem yürümemi zorlaştırıyor hem de omuriliğime oldukça baskı yapıyordu. Tüm bunlar her geçen gün hayatımı daha da zorlaştırıyordu. Bu ağrılara dayanamadığım için sık sık ailemle birlikte iyi bir doktor arayışındaydık. Ancak bacak uzatma operasyonu konusunda iyi bir doktor bulmak oldukça zordu. Üstelik bu zorluğa bir de maddi zorluklar ekleniyordu. Doktorların bu operasyon için talep ettiği ücret ailemin verebileceğinin çok üstündeydi. Tüm bu olumsuzluklar çok şükür ki Tekirdağ’da tanıştığımız Dr. Özgür Bey’le son buldu. Özgür Bey bu konuda benim ve ailemin şansı oldu diyebilirim.

Gerçekleştirilen operasyondan sonra kısa olan bacağıma bir uzatma çubuğu takıldı. Bu çubuk sayesinde kısa olan bacağımın her gün belirli aralıklarla bir makine sayesinde milim milim uzaması sağlandı. Tüm bu süreçten ve fizik tedaviden sonra artık iyileştim diyebiliyorum. Çünkü uzun mesafede ağrısız şekilde yürüyebiliyorum. Üstelik okuluma, sağlığıma ve sosyal yaşantıma da döndüm.

Tüm her şey için doktorum Özgür Karakoyun’a sonsuz bir minnet borçluyum. Her şey için teşekkür ederim.