Hakkımda

Hakkımda

Dr. Özgür Karakoyun Kimdir?

Özgür Karakoyun 2004 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesini bitirdi. 2010 yılında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde uzmanlığını aldı. Asistanlık eğitimi sürecinde kol ve bacaklardaki eğrilikler, kırık kaynama problemleri ve uzuv uzatma konularıyla ilgilendi. 2012 yılında Namık Kemal Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görev aldı. 2016 yılında Ortopedi ve Travmatoloji alanında Doçent Dr. ünvanı aldı. 2018 yılında Tekirdağ merkezde özel muayenehanesini açtı.Özel ilgilendiği konular arasında kırık kaynama problemleri, kemik enfeksiyonları (osteomiyelit), doğumsal veya sonradan kazanılmış kol ve bacak eğrilikleri (deformiteleri), ekstremite (kol-bacak) uzatma, estetik boy uzatma ameliyatları yer almaktadır.

Bunlara ek olarak;

diz ve kalça protezleri, bu protezlerin revizyonları ve ayak şekil bozuklukları gibi beceri gerektiren ameliyatlarla da uğraşmaktadır. PRP tedavisini, eklem içi enjeksiyonlarını ve günümüzde araştırma aşamasında olan kök hücre tedavisini eklem hastalıklarının tedavisinde uygulamaktadır.

Ulusal ve uluslararası birçok bilimsel dergide ilgilendiği hastalıklar ve bunların tedavi yöntemleri hakkında bilimsel makaleler yazmış, pek çok ülkede konuşmacı olarak kongrelere katılım sağlamıştır. Kendisi her ne kadar özel muayenehane işletse de bilimsel çalışmalarını sürdürmekte ve en güncel bilgilerle hasta tedavisine devam etmektedir. “Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği”, “AO Travma” üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Hasta Yorumları

b....

Kızımın boy uzamaması sebebiyle gittik.Bize ileride boyunun uzayabileceği ve bunun mümkün olduğunu,okuluna devam et istediğin zaman gel bu tedaviyi ağrısız ve sızısız bir şekilde gerçekleştirebiliriz dedi.Meşakatlı bir süreç ama olabilirliği olan bir durum .Konuşmalarıyla bizi ikna etti,memnun kaldık.

ö....

Benim hastalığımı orta okulda fark ettik.Tavsiye üzerine Özgür Bey'i önerdiler gittim ve Özgür Bey beni gördü,aynı günde röntgen çekti ve kabul etti.Dizlerimde gelişim bozukluğu vardı.Dizlerim hep içe doğru dönüyordu, onun için gittim.Fiksatör taktılar sağ bacağıma 6 ay boyunca.Sonra onu çıkarttık, sol bacağıma da 6 ay takılı kaldı.Toplam 1 yıl kullandım iyileştim.Şu an iyiyim.Aynı zamanda bacağımda kısalık varmış, bunu fark ettiler ve kemiklerimi uzattılar.1 yıl boyunca kontrollere gittim.Bir sıkıntı çıkmadı.Şu anda gayet iyiyim.

h....

İyi bir doktor.Babamın yıllardır doktoru.Kastamonu'dan doktoru.Biz kendisinden çok memnunuz.Kimsenin yapamadığı ameliyatları kendisi yapıyor.Teşekkür ediyoruz.Babamın 2 kalçasına da protez takıldı,çok memnun kaldık.İlgilenmesinden ve yaptığı ameliyatın kalitesi ve hastasının arkasında duruyor olması,güler yüzlü olmasından memnunuz.Şu an tekrardan ameliyat olacak babam.Protezde kayma oldu, yeniden protez takılacak,ameliyatı yapılacak.

r....

Çok iyi, çok memnun kaldım.3 kez ameliyat oldum.Kol bileğimde parçalı kırık oluşmuştu, bunu ameliyat etti. Çok memnun kaldım.Kalça protezi değiştirdi ve bu da çok riskli bir ameliyattı ama çok başarılı geçti.Birde 5.5- 6cm kalça çıkıklığından dolayı uzatma yaptı.5 cm uzattı kemiği, o da çok başarılı geçti.Ondan da çok memnun kaldım, o da çok başarılıydı. Tavsiye ederim ihtiyacı olan hastalara..Tüm hizmetlerinden çok memnun kaldım.Özellikle kemik uzatma ameliyatından çok memnun kaldım.Çünkü çok riskli olmasına rağmen başarılı sonuçlandı.Psikolojik olarak çok rahatlattı,güler yüzlü ve her konuda destek oldu,her konuda çok yakından ilgilendi.Çok desteğini gördüm.Rahatsızlığım nedeniyle psikoloijm bozulmuştu ama konuşmalarıyla beni rahatlatmıştı.Kontrollerim devam etmekte.Arıyor, takip ediyor,durumumu soruyor.

ş....

Tavsiye üzerine gittim.Gayet iyiyim.Ben kalp ameliyatı olmuştum,sol omuzum tutulmuştu.Bana Özgür Bey'i tavsiye ettiller.Geldim,görüştüm.Bana bir iğne yaptı, %95 iyileştim.Ağrım,sızım yok şu an.Çok memnun kaldım.İsteyen,soran her arkadaşa referans oluyorum.Kontrollerim devam etmekte.Kendileri de arayıp soruyorlar ,beni kontrole çağırdı.

n....

Muayenesinden memnun kaldım.Menisküs yırtığı ile ilgili gittim.Daha önce de farklı bir doktor ameliyat olmuştum.Bunun sıkıntısı vardı, muayene amaçlı gittim.Şu anda iğne yaptı,ilaç tedavisine başladım.Aynı zamanda egzersizleri uygulayıp 3 hafta sonra kontrole çağırdı.Ağrı vardı ayağımda, tedavi sonucunda bu hafifiledi.Şu an tedaviyi uyguluyorum.Kontrolde sonuç belli olacak.

n....

Daha önce de gitmiştim.Ayağımda femur kırığı var.18 senedir kırığım var ama tutmuyordu, kaynamıyordu.Özgür Bey'e gittim.Ameliyat etti beni.Şimdi rahatlıkla yürüyorum.Daha önce 2 bastonla yürüyordum.Özgür Bey beni kurtardı.Şimdi tek bastonla yürüyorum.Kontrollerim devam etmekte.

g....

Kendisi dördörtlük bir hoca.Çok uzun zamandır hastasıyım.Ayak ağrılarım ve ayak kemiğimde ağrılar vardı,kendisine daha önce ameliyat olmuştum.Çok iyi geçti operasyonum.Çok kıymetli bir hoca.Tedavi yöntemi ve her şeyiyle dörtdörtlük bir hoca.Ben kendisine gittiğimde devlet hastanesindeydi, daha sonra özele geçti.Ben de beraberinde geçtim. Ameliyattan önce ağrılardan yürüyemiyordum,adım atamıyordum fakat ameliyattan sonra 3 yıldır koşabiliyorum.

m....

Mesleğine çok düşkün ve mesleğini en iyi şekilde icra edenlerden kendisi.Ayağım kırılmıştı, ameliyatımı yaptı,çok memnun kaldım.İnsani yönünden ve mesleki yönünden çok memnun kaldım.Tedavim iyi sonuçlandı.Şu an yürüyebiliyorum.

le...

Hocam ve ekibi mükemmel tekirdağ için kazanılmış en güzide kişilerden biri tüm içtenliğimle her keze tavsiye ederim